Tenable

Tenable®

Tenable je spoločnosť, ktorá stojí za vývojom známeho scanera zraniteľností Nessus. Drvivá väčšina IT profesionálov pozná práve Nessus, ale nespájajú si to s tvorcom tohto nástroja a tým je Tenable.

Riešite nasledovné problémy

red hat

potrebujete zistiť, aké systémy a v akom stave sú pripojené do siete

chcete zistiť, či spĺňate bezpečnostné štandardy

red hat

riešite zabezpečenie uzlov v sieti a ich zraniteľnosti

prevádzkujete služby cez internet a potrebujete zaistiť ich bezpečnosť

Pomôže vám riešenie

Produkty Tenable sú rozdelené do 3 základných kategórií:

Nessus Professional

Určený na vykonávanie jednorazových alebo opakovaných skenov na zistenie zraniteľností. Je to softvér, ktorý nainštalujete do vybraného koncového zariadenia a urobíte sken. Výstup je vždy pre daný sken a jeho vyhodnotenie robí administrátor.

Tenable.sc (SecurityCenter)

Bezpečnostná platformu určená ako on-premise inštaláciu. Dlhodobo sleduje IT prostredie firmy a kontinuálne skenuje zraniteľnosti. Výhodou tohto riešenia je jeho rozšíriteľnosť, keďže môžete inštalovať ľubovoľný počet Nessus Scanerov na skenovanie zraniteľností po celej organizácii. O analýzu výstupov a pomoc s mitigáciou pomáha centrálny prvok Tenable.SC. Táto platforma sa dá následne rozširovať o ďalšie unikátne funkcie.

Prvý unikátny je takzvaný Passive Scanner alebo agent pre migrujúce stanice. S pasívnym skenerom sa dostanete k oblasti industriálnych zariadení. Tenable ponúka aj špeciálnu licenciu práve na skenovanie v SCADA prostredí, ktoré je dosť špecifické a náchylné na neuvážené zmeny. Bez hrozby aktívneho zásahu dokáže sledovať prevádzku medzi zariadeniami a identifikovať zraniteľnosti.

Tenable.IO.

Riešenie ponúkané ako služba, teda z cloudu. To dáva organizáciám jedinečnú možnosť pozerať sa očami hackera z internetu. Následne potom môžu organizácie a spoločnosti identifikovať slabé miesta a zamedziť útokom na slabé miesta zvonka. Táto platforma sa dá taktiež rozširovať o ďalšie moduly. Jedným z nich je Container Security pre aplikácie spustené ako samostatné kontajnery, ďalším je kontrola spĺňania štandardov ako napríklad PCI ASV a posledným je sken webových aplikácií, ktoré prevádzkuje organizácia. To všetko vždy aktuálne a dostupné vďaka správe Tenable.

Tenable Lumin

Dáva možnosť porovnať si, ako to vyzerá s vašou organizáciou s ohľadom na konkurenciu.

Tenable.ot (powered by Indegy)

Získajte komplexný pohľad na vaše priemyselné prostredie či proaktívne informácie o zraniteľnostiach v sieti. Tenable.ot. ponúka zjednotenie zabezpečenia OT a IT a poskytuje komplexné riešenie. IT časť pozostáva zo Nessus scannerov a OT sa skladá z riešení od Indegy. To všetko v jednotnom a prehľadnom centrálnom manažmente Tenable.SC.

.

Zamerajte sa na jedinečnosť

Ponúka nástroj Nessus, ktorý vám zraniteľnosti nielen odhalí, ale taktiež vám ich pomôže odstrániť.

Urobí to tak, že k výsledku skenu dá rovno odporučenie, ako zraniteľnosti zabrániť, či je to zmena konfigurácie, alebo implementácia záplaty. Zároveň urobí pre administrátorov a manažment dôležitú službu, pomôže prioritizovať a vytvárať bezpečnejšie prostredie.

Jedinečná vlastnosť pasívneho skenu vám tak dáva silnú zbraň i na veľmi citlivé prostredia a ich odstávka by znamenala veľkú stratu. Pretože aj tieto zariadenia treba chrániť a môžu byť vstupenkou pre nepovolaných.

Tenable.ot. (powered by Indegy) ponúka zjednotenie zabezpečenia OT a IT a poskytuje komplexné riešenie.

Presvedčte sa, ako Tenable pomáha zákazníkom

red hat

CASE STUDY

Primárnym účelom aplikácie Nessus Manager bolo vykonávať správu agentov a operácie skenovania agentov pre on-premise infraštruktúru (10 000 systémov), zatiaľ čo Tenable.io sa používal na správu agentov a skenovanie operácií pracovných staníc používateľov (40 000 systémov).

Zistiť viac

CASE STUDY

Tenable umožnil centralizovanú analýzu a vykazovanie údajov zhromaždených od agentov Nessus a existujúce tradičné sieťové skenovanie

Zistiť viac
Veracomp dátové centrá

CASE STUDY

Hlavnám účelom operačnej vrstvy (Tenable.io) bolo vykonávanie správy agentov a skenovania agentov

Zistiť viac

Aké eventy vás s Tenable čakajú?

Preskočiť mesiace

január, 2022

26jan10:0012:00Fortinet Lunch and Learn for SMB10:00 - 12:00

Čo má Tenable nové?

Komu sa môžete ozvať?

Aleš Dvorák

Aleš Dvorák

Business Development Manager
X