Novinky

Report Trend Micro: WannaCry spôsobil škody za vyše 4 miliardy dolárov

Polročný bezpečnostný prehľad demonštruje dôležitosť investícií do kybernetickej bezpečnosti.
 
Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, nedávno vydala svoj pravidelný Polročný bezpečnostný report: Cena za útok. Ten ukazuje na konkrétne hrozby z prvej polovice roka 2017, které naďalej narúšajú a znepríjemňujú IT plánovanie. Podniky čelia zvyšujúcemu sa počtu útokov ransomware, útokom prostredníctvom firemných e-mailov (Business email compromise – BEC), útokom s využitím Internet of Things (IoT), a najnovšie zápasia ešte aj s hrozbou kybernetickej propagandy.
V priebehu prvej polovice roka odhalila spoločnosť Trend Micro viac ako osemdesiat miliónov útokov ransomvéru a viac ako tritisíc pokusov o útoky pomocou firemných e-mailov (BEC). Trend Micro teda zdôrazňuje potrebu zvýšenia dôležitosti počítačovej bezpečnosti. Nedávna analýza výskumnej agentúry Forrester[1] ukázala, že aj napriek rastúcemu pomeru IT budgetu investovaného do bezpečnosti nie sú prostriedky alokované tak, aby reagovali na vzrastajúci počet hrozieb, ktorým dnešné firmy čelia.
 
„Firmy by mali vopred vyčleniť finančné prostriedky na zaistenie účinnej bezpečnosti, pretože následná cena za prelomenie ochrany bezpečnosti je mnohokrát vyššia, ako môže budget firmy uniesť,” povedal Max Cheng, chief information officer v spoločnosti Trend Micro. „Väčšina kybernetických útokov proti podnikom je celosvetovo stále horúcou témou. Tento trend bude zrejme pokračovať aj po zvyšok roka 2017. Základom pre zaistenie úspechu je to, aby firmy prestali vnímať digitálnu bezpečnosť iba ako ochranu informácií, ale ako investíciu do „šťastnej“ budúcnosti firmy.”
 
 V apríli a v júni zasiahli útoky ransomvérov WannaCry a Petya tisícky spoločností z rôznych odborov po celom svete. Celosvetové straty po útokoch, vrátane následného zníženia produktivity a nákladov na zisťovanie rozsahu škôd, sa vyšplhali na takmer 4 miliardy amerických dolárov. Podľa FBI navyše útoky prostredníctvom firemných e-mailov (BEC) zvyšujú celkovou čiastku strát na 5,3 miliardy dolárov.
 
Čítajte viac na TOUCHIT.sk

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás