Novinky

Zabezpečenie sa v roku 2018 oplatí viac ako kedykoľvek predtým Zabezpečovať, zabezpečovať a zabezpečovať, inak sa z toho zblázniš

V priebehu tohto roka spôsobili kybernetické útoky vedúcim pracovníkom množstvo vrások – za väčšinou incidentov pritom stáli útoky, ktoré zneužívali už známe zraniteľnosti. Spoločnosť Trend Micro, celosvetový líder v oblasti bezpečnostných riešení, predpovedá, že v roku 2018 to bude rovnaké – a to najmä v dôsledku neustáleho rozširovania podnikových informačných architektúr, které tak obsahujú viac bezpečnostných dier. Najvyššou prioritou pre všetkých pri ochrane najdôležitejších údajov dát organizácií a firiem by preto mali mať správa patchov a vzdelávanie zamestnancov.

Trend Micro vo svojej správe, zameranej na predpovede na rok 2018, uvádza, že informačné a prevádzkové technológie sa budú stále viac zbližovať a podnikové aplikácie aj platformy tak budú vystavené rizikám spojeným so zraniteľnosťami a nežiaducimi manipuláciami. Spoločnosť navyše predpovedá nárast zraniteľností vo svete internetu vecí (IoT), pretože stále viac zariadení sa vyrába bez ohľadu na bezpečnostné nariadenia a priemyslové štandardy. Väčšia prepojenosť celkovo prináša širšie možnosti uskutočnenia útokov a predstavuje pre počítačových zločincov nové príležitosti na zneužitie známych problémov a chýb na preniknutie do podnikovej siete.

 

Viac sa dočítate na : www.pcrevue.sk

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás