Novinky

Vývojári a administrátori v symbióze? Naozaj sa to dá!

Zabezpečiť komunikáciu medzi vývojárom a administrátorom, ktorá prinesie rýchly a kvalitný výsledok nie je jednoduché. Je na trhu riešenie? Čítajte nižšie.

Čo DevOps je?

DevOps je skratka od slovíčok Development Operation - zahŕňa proces od vývoja až po prevádzku. Presná definícia neexistuje, ale môžeme ho pochopiť ako filozofický postup postavený na princípoch. K tomu aby sme ich mohli vykonávať nám pomáhajú nástroje. Nakoniec ani nezáleží na tom aký nástroj používate. Dôležité je dobré pochopenie princípov a praktík.

 

 

(Nástroj od Red Hat pre DevOps)
 

Čo DevOps nie je?

Nemýľte si DevOps so softvérom, pracovnou pozíciou či technológiou. Nie je to ani mýtus. DevOps existuje v množstve spoločností ako napríklad Facebook alebo Netflix.

 

Čo umožní rýchlejšiu dodávku softvéru?

Vývojár by mal neustále vyvíjať kód určitej aplikácie alebo produktu. Aspoň je to od neho požadované. Zákazník je čoraz náročnejší. Vývojár sa musí jeho požiadavkám prispôsobiť a dodávať svoju aplikáciu rýchlo na trh. Operátor chce stabilitu a nie je otvorený ďalším investíciám do infraštruktúry. Riziko, ktoré nastane je, keď developer vyvíjal na inom prostredí ako je produkcia. V takomto prípade operátor musí opravovať za behu a je z toho chaos. Moment kedy vývojárske a prevádzkové tímy začnú spolu komunikovať a výsledkom je rýchlejšia dodávka softvéru nastáva využitím DevOps.

 

 

(Nástroj od Red Hat pre DevOps)

 

Čo sú hlavné výhody?

Podľa DevOps metód je umožnené dodávať svoju aplikáciu rýchlejšie, častejšie, s menšou mierou chýb novej verzie a umožňuje rýchlu opravu. Čerešničkou na torte je, že poskytuje nástroje pre automatizáciu. Prečo? Pretože čím viac toho bude zautomatizované, tým menej priestoru bude na ľudskú chybu a na omyl. Umožňuje rozkúskovať celú aplikáciu na menšie časti, dodávať ich ako nové. Bez DevOps sa v podstate musela vyvinúť celá novšia verzia aplikácie nanovo.

 

 

 

Aké sú ďalšie nástroje?

Red Hat ponúka viacero nástrojov pre DevOps. Predstaviť vám ich môže aj náš Pre – Sales konzulta Peťo Urban – konzultáciu máte zdarma!

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás