Novinky

Panasonic a Trend Micro spoločne vyvíjajú bezpečnostné riešenie pre autonómne automobily

Spoločnosti Panasonic Corporation a Trend Micro Incorporated oznámili uzatvorenie dohody o spoločnom vývoji bezpečnostného riešenia, ktoré umožní detegovať kybernetické útoky proti autonómnym a prepojeným vozidlám (takým, ktoré je možné pripojiť na internet) a zároveň ponúkne čo najvyššiu možnú ochranu proti týmto útokom.

Cieľom tohoto partnerstva je zaistiť vysokú bezpečnosť autonómnych a prepojených automobilov, a to pomocou riešenia schopného detegovať a predchádzať prenikom do elektronických riadiacich jednotiek (Electronic Control Unit, ECU), ktoré majú na starosti kontrolu a ovládanie jazdných vlastností ako akcelerácia, riadenie alebo brzdenie. Podobne bude toto bezpečnostné riešenie chrániť informačné a zábavné zariadenia vo vozidle (IVI, In-Vehicle Infotainment) vrátane automobilových navigačných systémov a telematických zariadení.

 

Riziko, že hacker môže v prepojenom vozidle prevziať kontrolu nad volantom či brzdným systémom, je viac ako reálne a vysoké. Nové bezpečnostné zraniteľnosti sa objavujú každý deň a je možné ich zneužiť na neoprávnené, vzdialené ovládanie automobilu. Viac než kedykoľvek predtým je preto okrem bezpečnostných prvkov automobilov potrebné pamätať aj na analyzovanie nových útokov – ideálne pomocou neustáleho monitorovania interných systémov automobilu z prostredia cloudu. A výsledky týchto zistení potom využiť na prípravu a implementáciu protiopatrení do všetkých vozidiel.

 

Viac sa dočítate : www.pcrevue.sk

 

 

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás