Novinky

5 tipov ako ochrániť vašu emailovú komunikáciu

Nebaví vás dennodenne otvárať spamy? Neviete rozoznať, či je v prílohe malvér alebo nie? Neriskujte stratu vašich citlivých dát. Zistite, čo sa deje vo vnútri vašej siete. Buďte na kybernetické útoky pripravení!

Aký tipy emailovej komunikácie poznáme? 

Čo email je vám nemusíme vysvetľovať. Viete však ako emailová komunikácia prebieha?

Nezabezpečená emailová komunikácia: 

Odosielateľ pošle email, príjemca otvorí. Aký môže byť výsledok? Zároveň otvorí infikovaný email. Rozbalí malvér, ten napadne jeho počítač a sieť. V momente prídete o vaše citlivé dáta. Jasné ako facka.

 

Chránená emailová komunikácia: 

Odosielateľ pošle email, odchytí ho technológia pre emaily stvorená. Táto technológia ho otvorí, preklepne si ho, či nejde o vírus, prípadne ho umiestni do karantény. Ak sa jej email nepozdáva, nepošle ho späť. Odosielateľovi príde notifikácia o podozrivom emaily. Užívateľ je tak chránený pred stratou citlivých dát.

                                                                                  

Prečo bežný antivírus nestačí? 

Antivírus má za prácu chrániť koncové stanice, čiže počítač. Ak vám príde podozrivý email a otvoríte ho, ohrozíte vašu mailovú schránku. Môžete sa dostať na blacklist, čo v praxi znamená, že vaši zákazníci od vás emaily nedostanú. Teda, v lepšom prípade ho dostanú, ale vaše spam skóre sa navýši a váš dôležitý email skončí tam, kde skončiť nikto nechce – v spamovom koši. Vaši zákazníci nedostanú dôležité informácie, čo obmedzí vašu prevádzku.

 

Ako sa malvér v e-maily správa? 

Dnešné malvéry sú sofistikovanejšie ako v minulosti. Odosielateľ sa tvári rovnako ako e‑shop, v ktorom pravidelne nakupujete. Odošle vám prílohu s objednávkou. Vy nič netušiac na ňu kliknete, otvoríte, a malvér je už v sieti. V niektorých prípadoch si za vrátenie vašich dát útočníci pýtajú aj výkupné.

Odosielateľ emailu sa tvári rovnako ako eshop, v ktorom pravidelne nakupujete. 

Čo znamená zabezpečenie spoľahlivou technológiou? 

Nemusíte denne čítať newslettre o bambusových ponožkách či o viagre na podporu erekcie. Spoľahlivá technológia dokáže ochrániť vašu emailovú komunikáciu od spamov. Vy sa tak môžete sústrediť len na dôležité emaily. Nemusíte sa ani obávať o svoju emailovú databázu. Budete ju mať chránenú pred ukradnutím. A ako bonus slúži technológia aj ako antivírus. Nedovolí malvéru ďalšie šírenie po sieti.

 

Kde si viem kúpiť spoľahlivú technológiu na jej zabezpečenie? 

Fortinet je líder v bezpečnosti siete. Fortinet Security Fabric zabezpečí komunikáciu medzi jednotlivými technológiami od Fortinetu a tým posilní zabezpečenie vašej siete. FortiMail je technológia vyvinutá pre emailovú komunikáciu. Dokáže podozrivý email odchytiť, odoslať do karantény a zamedziť prístupu do vašej emailovej schránky. Celý tento proces trvá pár sekúnd, až minútu.

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás