Novinky

Lukáš Zeman: Touto vetou začína 99 % ľudí

  • Spoločnosť Veracomp Slovakia je distribútorom IT produktov
  • Lukáš Zeman je produktovým manažérom a zároveň rieši nový biznis
  • Povedal nám svoj príbeh o vybudovaní a špecifickom fungovaní Veracompu na Slovensku

Kedy a ako vznikla myšlienka tejto firmy a čo je vašou funkciou vo firme?

Firma je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Veracomp. V roku 2013 sme sa začlenili do Veracomp Group, ktorá pôsobí v 17 krajinách v strednej a východnej Európe. Robíme distribúciu IT produktov. Najzákladnejšou myšlienkou je fakt, že chceme byť jednotkou na trhu. Je to vízia od začiatku nášho fungovania. Zo začiatku som mal veľa funkcií. Ako postupne prichádzali ľudia, začal som sa venovať len biznisu. Pre mňa je 100 % náplňou obchodovanie.

Ťahal si zo začiatku viac ako 10 hodín denne?

Začiatok bol zvláštny, nikto nás nepoznal. Mojou úlohou sa bolo na Slovensku adaptovať a rozbehnúť biznis. Vytvárame si vzťahy s našimi odberateľmi a partnermi. A áno, boli aj dni, kedy som fungoval viac ako 10 hodín denne. „Naháňal“ som zákazníkov, pobehoval som ako splašený zajac. Postupne si ľudia začali zvykať na technológie, ktoré dodávame. Znova som sa dostal do stavu, kedy robím 10 hodín. Ale už je to o tom, že mi zvoní telefón, vkuse mi chodia maily alebo som na stretnutiach. :)

Čo je dôležité si uvedomiť na začiatku, ak ide človek do tohto biznisu?

Podľa mňa to je vytrvalosť. Netreba sa nechať odbiť na prvú. Stretol som sa s rôznymi situáciami, kedy ma z rôznych dôvodov neakceptovali naši partneri alebo ľudia, s ktorými som sedel. Trpezlivosťou som si k nim našiel cestu. Niekedy bola dlhšia, niekedy kratšia.

 

Viac o Lukášovom príbehu sa dočitate na stránke www.startitup.sk

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Naši partneri o nás