Novinky

IBM odkúpi Red Hat za 34 miliárd dolárov

Má ísť o najväčšiu akvizíciu IBM v jej doterajšej histórii.

 
Spoločnosť IBM oficiálne potvrdila, že dosiahla definitívnu dohodu, v rámci ktorej odkúpi spoločnosť Red Hat. Celkovo bude mať transakcia hodnotu 34 miliárd dolárov.
 
IBM od akvizície očakáva, že vďaka nej výrazne posilní svoje súčasné aktivity a portfólio služieb i projektov predovšetkým v oblasti cloudu (IBM Cloud).

Red Hat, ktorý bol založený v roku 1993, je aj pre mnohých bežných používateľov známy distribúciou operačného systému Red Hat Linux. Jej prvá verzia sa objavila 31. októbra 1994.

 

IBM a Red Hat pritom kooperujú už dlhodobo, najskôr išlo o podporu operačného systému Linux ako takého, neskôr sa pridali práve podnikové a cloudové služby. Aj po odkúpení by mali pokračovať súčasné partnerstvá Red Hatu, napríklad ohľadne Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud, Alibaba a ďalších.

 

Zachovať sa má aj súčasná neutralita vývoja open source riešení, pričom Red Hat bude aj naďalej viesť Jim Whitehurst a súčasný manažment. Zachované majú byť aj súčasné centrály, pobočky či značky Red Hatu.

 

Vzhľadom na to, že akvizícia ešte musí byť okrem iného schválená regulačnými orgánmi, celá transakcia by sa mala dokončiť niekedy v druhej polovici budúceho roka.

 

Zdroj: zive.sk

 

Čítajte viac na: redhat.com

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás