Novinky

Na VeracompDay19 prišli odborníci z viacerých segmentov

Veteráni, dobré víno a špičkové IT technológie. Toto a omnoho viac ste mohli vidieť a zažiť na konci mája v hotelovom komplexe X-BIONIC® SPHERE v Šamoríne na konferencii VeracompDay19, ktorá sa venovala posunu IT technológií zo 70. rokov a najaktuálnejším IT výzvam rozdelených do 5 segmentov, a to HEALTHCARE, GOVERNMENT, UTILITY, TELCO A FINANCE. Účastníci si tak mohli vybrať témy podľa zamerania svojej spoločnosti.

Medzi spíkrami boli kvalitní odborníci z IT sveta, ktorí poukázali na prípadové štúdie nasadenia technológií od lídrov v bezpečnosti IT či open source. Hlavným partnerom bola spoločnosť Fortinet, ktorá svojimi prezentáciami otvorila takmer každý segment. Nechýbala ani spoločná prezentácia spoločnosti SAP či Red Hat,“ dopĺňa Naďa Bogdányi. V rámci príspevkov v sekcii UTILITY odzneli aj zaujímavé mená inštitúcií a spoločností ako VÚC na Slovensku, český železničný dopravca ČD Cargo, Elektro Celje/Elektro Ljubljana, Nemocnice Jihlava či najväčšia nemocnica v Nórsku. „Nechceli sme bežnú konferenciu s masou ľudí, preto sme sa rozhodli podujatie zorganizovať len pre pozvaných”, dodáva Naďa Bogdányi. 
 
Babinec (zľava: "Veracompáčky" Hanka, Eli, Naďa a Cynthia zo spoločnosti Red Hat)
 

TELCO SVET

Na konferencii nechýbala, okrem iného, téma pre telekomunikačných operátorov či providerov. Ako ochutnávku si môžete pozrieť prednášku “Red Hat Openstack ako platformu pre moderné NFV a 5G transformácie a ako si poradiť s nasadením a technickými funkciami” od Štefana Kollára, ktorý je Senior Solution Architect zo spoločnosti O2 aj na našom Youtube:). 
 
Išlo oprednáška o novej cloudovej platforme pre operátorov, ktorá umožňuje realizovať nový prístup virtualizácie siete IT zdrojmi, takzvaný - Network  Functions Virtualization (NFV). Tento prístup je napríklad využívaný pri implementácií a transformácií 5G sietí. Ako jedna z kľúčových súčastí tohto riešenia bola použitá práve platforma Openstack od spoločnosti Red Hat.
 
O hudobnú vložku sa postarala herečka a speváčka Lucia Šípošová.
 
Nižšie je ďalšia ochutnávka prípadových štúdií, na ktoré bola konferencia zameraná:

HEALTHCARE: Podceňovanie kybernetických útokov v zdravotníctve

Zdravotnícke inštitúcie podliehajú dvojnásobnému počtu kybernetických útokov v porovnaní s inými odvetviami. O kritickej infraštruktúre zdravotníckych zariadení porozprával Lukáš Zeman, Business Development Manager zo spoločnosti Veracomp Slovakia.

FINANCE: Finančná strata či poškodenie mena banky?

Jedna z najväčších bánk v Rusku sa týchto hrozieb nebojí. Pavlína Volková, Regional Account Manager z Trend Micro, povedala o tejto prípadovej štúdii viac. Sekciu FINANCE dotvorila prezentácia o stále častejšie spomínanom open bankingu. David Becvarik, Solutions Architect z Red Hat, ju poňal ako biznis startégiu.

GOVERNEMENT aj pre netechnikov

Práve v sekcii GOVERNMENT bola časť konferencie venovaná aj menej technickým účastníkom. Dozvedeli sa napríklad, prečo sa vyššia územná samosprávna jednotka na Slovensku rozhodla využiť cenovo dostupné riešenie na archiváciu auditných záznamov. „Prezentácie pre tento segment boli spracované tak, aby im porozumel aj manažér či riaditeľ netechnického oddelenia,“ hovorí Naďa Bogdányi.
 
Moderátorom bol Matúš Krnčok a o hudobný doprovod sa postarala jedna z najlepších saxofónových umelkýň Saxana Sapietová. 
 
Konferencie sa zúčastnilo viac ako 100 odborníkov a záujemcov o informačné technológie, ktorí svojimi ukážkami prispespeli k novým praktickým informáciám a poukázali na nové aktuálne výzvy v spomínaných oblastiach. Pozrite si video zostrih, v ktorom nasajete tú pravú Veracomp atmosféru. Tešíme sa na vás budúci rok:).
 

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás