Novinky

Spoločnosť Extreme Networks odkúpila Aerohive Networks

Extreme Networks, popredný svetový výrobca softvérových riešení pre väčšie podnikové siete, oznámil začiatkom leta odkúpenie priekopníka v oblasti cloudových bezdrôtových služieb, spoločnosti Aerohive Networks, za 272 miliónov dolárov. Cieľom je zvýšiť úroveň využívania bezdrôtovej technológie a ponúknuť zákazníkom viac možností cloudových riešení vrátane bezdrôtových LAN sietí a jednoduchší prechod na Wifi 6.

Akvizíciou spoločnosti Aerohive Networks tak získa Extreme Networks do portfólia nový rad komplexných riešení založených na efektívnejšom spravovaní cloudovej platformy a zároveň posilní svoje vedúce postavenie v oblasti Wi-Fi, NAC a SDN.

 

„Keďže sa snažíme v celej sieti poskytovať viac služieb s cieľom zlepšiť zákazníkom ich fungovanie, natívna cloudová platforma spoločnosti Aerohive je neoddeliteľnou súčasťou našej stratégie. S rozvojom sietí budeme schopní ponúknuť väčšiu bezpečnosť a správu siete z cloudu vrátane vyššej inteligencie a automatizácie,“ uvádza Ed MeyercordCEO Extreme Networks.

 

Týmto môže spoločnosť Extreme Networks za pomoci dát o asi 10 000 cloudových zákazníkoch využiť svoje skúsenosti z umelej inteligencie a strojového učenia na maximálnu optimalizáciu výkonu. Celé ukončenie akvizičného procesu je plánované v prvom štvrťroku 2020.

 

 „Tešíme sa, že táto akvizícia bude mať dopad aj na náš lokálny trh. Poskytneme našim partnerom a zákazníkom tie najmodernejšie technológie v oblasti sieťových riešení a správy bezdrôtovej sietí z cloudu“ uzatvára Micha Fischer, Sales Director, Veracomp Slovakia.

 

Veracomp Slovakia ako férový VAD distribútor ponúka vo svojom portfóliu aj IT riešenia od spoločnosti Extreme Networks. 

 

 

Extreme Networks na IT konferencii VeracompDay19.

 

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás