Novinky

Česká oceliareň Liberty Ostrava posilňuje svoju IT infraštruktúru

V snahe udržať krok v oblasti digitálnej transformácie v priemysle sa oceliarska spoločnosť Liberty Ostrava (staršie ArcelorMittal) rozhodla spolupracovať so spoločnosťou Extreme Networks, popredným výrobcom a poskytovateľom sieťových IP switchov. Cieľom bolo zjednotenie správy všetkých sieťových prvkov od rôznych dodávateľov a zaistenie viditeľnosti, automatizácie a kontroly zariadenia a užívateľov.

Nový systém je založený na inteligentnom riešení pozostávajúcom z troch platforiem – Extreme Managment Centre, Extreme Control a Extreme Analytics. Kombinácia týchto troch riešení spĺňa všetky požiadavky, ktoré si spoločnosť kládla. IT tím tak môže jednoducho aktualizovať licencie a pridávať dve sondy 10Gbe s technológiou CoreFolow2 na vysoký výkon a prehľadnosť aplikácií.
 
 „Poskytujeme tak omnoho spoľahlivejší systém, ktorý má konzistentný prístup k strategickým aplikáciám, lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť, vysokorýchlostnú sieť a lepšiu podporu digitálnej stratégie organizácie. Veľkou výhodou je aj to, že sa zamedzuje vendor LockIN-u, teda nutnosti používať len jedného výrobcu v sieti,“ uvádza Pavel Schmid, IT Infrastructure and EUC Transformation Manager, Arcelor Mittal.
 

Viacerí výrobcovia pod jednou strechou

 
Dôležitým prínosom je integrácia troch nezávislých bezdrôtových riešení (2x Cisco a 1x Extreme) pod jednou kontrolnou a riadiacou platformou. Správcovia siete sa už nemusia starať o užívateľov, ktorí sa pohybujú rôzne po areáli z jedného bezdrôtového bodu do druhého, každý sa môže pohybovať bez nutnosti opakovaného prihlásenia.
Podľa portálu ictblog.cz nástroje Extreme Networks riešia 70 – 80 % úloh na non-Extreme hardvéri a 100 % úloh na vlastnom hardvéri. Oceliareň tak elegantne vyriešila svoje požiadavky a výzvy. Správcovia siete majú konečne väčší prehľad, viac času a celkovo sa šetria náklady na prevádzku.
 
O spoločnosti Liberty Ostrava
Liberty Ostrava vyrába oceľ pre stavebníctvo a strojárstvo a je tuzemským lídrom vo výrobe cestných zvodidiel a rúrok. Okrem českého trhu dodáva svoje výrobky do viac ako 40 krajín sveta. Kapacita výroby podniku je 3,6 milióna ton ocele a v súčasnosti vyrába ročne 2,2 milióna ton. V roku 2017 dosiahla firma čistý zisk 3,2 miliardy českých korún. Aj s dcérskymi spoločnosťami zamestnáva takmer 6 300 zamestnancov.

Veracomp Vás má rád

A preto si nenechajte ujsť vychytávky,
ktoré pre vás pripravujeme každý mesiac.

Ďalšie články

RSS

Naši partneri o nás