RED HAT

Zažite opäť networking a inšpiratívne prednášky

Zúčastnite sa netradičného online gamifikačného formátu, pohodlne a z domova

Konferencia Red Hat nástroje na efektívnu automatizáciu a vývoj

Program konferencie poskytne okrem iného aj možnosť nahliadnuť do budúcnosti biznisu a technológií, poodhalí, čo je nové v slovenskom či českom biznise a ako na to reaguje brnianske vývojové centrum Red Hat, ktoré sa radí medzi celosvetovo najväčšie Red Hat centrá.

V rámci technologických blokov rozdelených do stánkov zaznejú témy ako trendy v kontajnerizácii, kontajnerový vývoj s frameworkmi QuarkusRed Hat OpenShift či návrh a implementácia REST rozhrania na jednoduchšiu konzumáciu cez API Gateway, ale i ďalšie zaujímavé témy. 

Okrem expertov z Red Hat vystúpia aj zástupcovia spoločností  ELOS Technologies, Slovenská sporiteľna a Veracomp.

Lokalita - online prostredie Virbela

5fb8add9e5e1d8310771138a_5ed15d28792f6a3225ebcca5_xA8gyvFawDKOhgLW2UekDqYZ-06hNYY8vPpavZHxLQR5-R3lvtaBNMSkd8ZpuGoazzwElatbmhNoC_G4bbKZ2nTXCQrMOpyQFzKn3o7g6kYyyoMpiW6ThXcUY8XNYcPi7T7jrOsH

Agenda

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/5ooxvVp-06c

V prezentácii se zameriame na:  

 • Architektúru Kafka a Camel a ako môžete šikovne spracovávať dáta (15 minút)
 • Živú ukážku implementácie interaktívneho zberu dát (15 minút)

Spíker: Patrik Plachý Solution Architect, Red Hat

Implementácia problému distribuovanej zhody

Prezentácia zameraná na výkonné a škálovateľné riešenie na získavanie dát z rôznych vstupných zdrojov (AMQ Streams), framework na interpretáciu a obohatenie týchto dát (Fuse), engine na vykonávanie vysokorýchlostných rozhodnutí pri kritických intervaloch (Decision Manager) a distribuovaná medzipamäť na realizáciu analýz reálneho sveta na dátach, ktoré sú v pohybe (Data Grid).

Red Hat event Track 1

V prezentácii sa zameriame na:  

  • architektúru Kafka a Camel a ako môžete šikovne spracovávať dáta (15 minút)
  • živú ukážku implementácie interaktívneho zberu dát (15 minút)

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/7fP1TDZveWo

Spíker: Patrik Plachý Solution Architect, Red Hat

V tejto prezentácii Red Hat technológií sa názorne pozrieme na to, ako môže Red Hat Decision Manager / Business Optimizer pomôcť s plánovaním trás pre logistiku, priraďovaním zamestnancov do smien alebo ľudí na očkovanie a v neposlednom rade aj s cloudovou optimalizáciou.

Technológia Red Hat umožňuje pracovať "out-of-the-box" s dátovými sadami a implementovať najefektívnejšie algoritmy pre návrh a riešenie konkrétnych problémov.

Celé ukážkové riešenie je postavené na platforme OpenShift a back-endovom modely OptaPlanner, nasadenom v Spring Boot a front-endovej aplikácii React.

V prezentácii si ukážeme:  

 • architektúru OptaPlanner a ako prebieha hľadanie riešenia (15 minút)
 • živú ukážku implementácie (15 minút)

Technológie, na ktoré sa zameriame:

 • Business Optimizer + Decision Manager + Spring Boot + React + OpenShift  

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/hea5CP9fZuU

Správa linuxových serverov so sebou prináša rad výziev, ktoré treba prekonať na vytvorenie bezpečného a spoľahlivého prostredia vhodného na agilný vývoj.

V poslednom čase je trendom budovanie hybridnej infraštruktúry medzi privátnymi a verejnými cloudmi, čo zvyšuje komplexitu prostredia a požiadavky na operations.

V tomto workshope sa dozviete, aké benefity prináša Red Hat Smart Management, ktorý vám dokáže pomôcť so škálovaním konzistentnej linuxovej infraštruktúry naprieč cloudovými prostrediami bez zvyšovania komplexity pre vaše operations.

Spíker: Jakub Veverka, Solution Architect, Red Hat

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/wL7q2QZ5s6A

Organizácie v priemyselných odvetviach objavujú technológie pre edge computing, ktoré by im umožnili škálovať infraštruktúru a v konečnom dôsledku pomohli získať unikátne postavenie na trhu.

Stavať a spravovať architektúru pre moderné edge nie je jednoduchá úloha. Obzvlášť v prípade, keď ide o prostredie zložené zo stoviek alebo tisícok rôznych lokalít. V tomto bloku sa pozrieme na dizajn týchto prostredí a Red Hat technológie, ktoré umožňujú zber a analýzu dôležitých dát.

Spíker: Jakub Veverka, Solution Architect, Red Hat

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/zMWjJdz_Zw4

V prezentácii sa zamerime na:

 • architektúru 3Scale (15 minút)
 • živú ukážku implementácie na naked API (15 minút)

Spíker: Patrik Plachý Solution Architect, Red Hat

Prezentované technológie:  

Business Optimizer + Decision Manager + Spring Boot + React + OpenShift  

Len čo zákazník potrebuje v rámci kontajnerizácie aplikácií jednoducho a flexibilne vystaviť API na konzumáciu, hlási sa o slovo API Gateway. Práve rozhrania aplikačného programovania (API) sú kľúčom k agilnej integrácii a poskytovaniu obchodnej hodnoty v dnešnom digitálnom svete.

Technológia Red Hat 3scale API Management vstupuje na scénu všade tam, kde vývojári potrebujú jednoduchšiu správu svojich API. Ukážeme si, ako zdieľať, zabezpečiť, distribuovať, kontrolovať a taktiež speňažiť svoje API.

Red Hat event Track 3

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/HtUmi6yM2VA

V prezentácii sa zameriame na:  

 • výhody použitia Quarkus a jeho kľúčové vlastnosti (15 minút)
 • živú ukážku REST služby, natívne kompilácie a spustenie v OpenShifte (15 minút)

Spíker: Patrik Plachý Solution Architect, Red Hat

Prezentované technológie:  

Quarkus + OpenShift  

Zákazníci boli tradične zvyknutí vytvárať monolitické aplikácie optimalizované na spúšťanie na aplikačnom serveri. Pri prechode na cloudové natívne mikroslužby, Serverless a aplikácie založené na udalostiach chcú vývojári využívať výhody svojich Java znalostí a zároveň môcť robiť služby s rýchlym štartom, natívnym kódom a malou spotrebou pamäte.

Framework Quarkus poskytuje neuveriteľne rýchly čas zavádzania, nízku pamäť RSS a ponúka takmer okamžité škálovanie a využitie pamäte s vysokou hustotou na platformách na orchestráciu kontajnerov, akou je napríklad Kubernetes.

Red Hat event Track 4

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/aTJJ5f3l2MA

Infraštruktúra automatizovaná pomocou Red Hat Ansible Automation má veľa výhod, ktoré zvyšujú bezpečnosť a spoľahlivosť daných prostredí. V rámci workshopov sa pozrieme bližšie najmä na tie benefity, ktoré prináša automatizácia pomocou Ansible pre vývojárov.

Vývojár v takomto prostredí typicky dostáva možnosť vytvárať, škálovať či upravovať infraštruktúru rýchlo a efektívne bez zdĺhavých procesov.

Infraštruktúru môže meniť pomocou známych nástrojov, akými sú napríklad git, API alebo dokonca objekt v Kubernetes. 

Spíker: Jakub Veverka, Solution Architect, Red Hat

TECHNOLOGICKÝ STÁNOK:

Záznam: https://youtu.be/lowKY3c7hP8

Spíkr: Štěpán Lohnickij, Sales Manager, Elos Technologies

Partnerská sekcia Elos Technologies

 

Red Hat JBoss EAP Operator - automatické nasadenie Java aplikácií do OpenShiftu, Lukáš SMIG, DevOps Architect, ELOS Technologies s.r.o.

Aj v dnešnej dobe zostáva platforma Java populárnou voľbou pre implementáciu či migráciu aplikácií na Red Hat OpenShift 4. S novou generáciou došlo tiež k modernizácii Red Hat Middleware portfólia a jednou z týchto noviniek je uvedenie Red Hat JBoss EAP Operátora. V tomto príspevku si predstavíme tento nový nástroj pre automatizáciu a uľahčenie správy Java aplikácií prevádzkovaných v OpenShift klastre vrátane stavových aplikácií a podpory distribuovaných transakcií.

V praktickom deme si ukážeme sprevádzkovanie samotného operátora, ďalej vyskúšame, ako s pomocou poskytovaných Source-2-Image nástrojov vyrobíme Java aplikáciu a tú potom necháme nasadiť do cieľového prostredia pomocou jednoduchej deklarácie našej aplikácie.

Záznam: https://youtu.be/TmawgQ-n3Vk

Schopnosť pružných reakcií na požiadavky klientov a ich spokojnosť sa v dnešnej dobe ukazuje ako kľúčový atribút úspešnej digitalizácie businessu. Vďaka automatizácií, adopcii DevSecOps princípov a presúvaniu aplikačného prostredia na Red Hat OpenShift sa Slovenskej sporiteľni podarilo ešte viac priblížiť ku svojím klientom. S Georgom dnes aktívne bankuje milión klientov a vylepšenia dostáva každý mesiac v rámci agilných releasov.

Príďte si vypočuť rozhovor medzi Vladimírom Klepancom - Head of Application Platforms, Slovenská Sporiteľňa a Stanislavom Poláškom - CEO spoločnosti ELOS Technologies (implementačný partner platformy) a dozviete sa, ako táto platforma dopĺňa omnikanálovú architektúru banky a aké výhody prináša jej používateľom - od vývojárov až po členov produktovo orientovaných labov.

Partnerská sekcia Atos

 
3xA – Atos Automation & Analytics
 
Vylepšite svoju automatizáciu pomocou riešenia, ktoré vám pomôže nielen automatizovať vaše IT, ale poskytne vám úplný prehľad o efektívnosti automatizácie v spoľahlivom zariadení na kľúč.
 
Spíkr: Roman Body, Application Modernization Services, Atos
 
Prínosy Red Hat Openshift – prípadová štúdia
 
Vo svojej prezentácii vám upresním aké sú typické situácie, problémy a potreby firiem, zjednodušenú predstavu kontajnerizácie a čo ešte s ňou súvisí.
 
Spíkr: Ivo Kovačič, Head of commercial Industries, Atos
RedHat event stánky

Záznam: https://youtu.be/7WrAdQU-3BU

Spíkr: Radek Langkramer, Solution Architect, Veracomp

Ako sa prihlásiť

VirBELA-1024x534
Virbella ovládacie prvky

Ako sa jednoducho prihlásiť na našu virtuálnu konferenciu?

Čo je Virbela?

Čo je Virbela?

Virbela je softvér na virtuálny zážitok na konferenciách určený na pripojenie používateľov, ktorí sú od seba geograficky vzdialení. Na prístup do virtuálneho priestoru je potrebné stiahnuť si aplikáciu a vytvoriť účet. Po vytvorení sa môžete zúčastniť na eventoch či tešiť sa z pocitu nadobudnutého kontaktu s účastníkmi formou networkingu. 

Čo sú avatari?

Čo sú avatari? 

Avatari sú virtuálne stelesnenia účastníkov. Používajú sa na interakciu s ostatnými používateľmi. 

Avatarov ovládajú používatelia/účastníci a dávajú vám možnosť prechádzať sa po virtuálnom priestore. Sú plne nastaviteľní pomocou rozmanitého výberu tvárových prvkov a možností oblečenia. Avatari umožňujú používateľom aktívne nadväzovať vzťahy s ďalšími účastníkmi na konferencii či vyjadrovať svoje emócie. 

Ako ovládať avatara?

Ako ovládať avatara?

Vo VirBELA sa pohybujete vďaka svojmu prispôsobenému avatarovi. Vytrhnite sa z vlny videokonferenčných hovorov azažite, aké je to byť opäť v kontakte s ďalšími účastníkmi v rovnakom prostredí.Avatari/účastníci môžu komunikovať prostredníctvom mikrofónu - rozhovoru či v chate alebo pomocou hravých animácií - ako napríklad prejaviť emóciu či si spolu zatancovať.  

Čo je kampus?

Čo je kampus?

Kampus je virtuálny priestor, kde sa stretávajú používatelia VirbelyJe pre používateľov otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo umožňuje aj plánované AD HOC meetingy. Naša konferencia sa bude konať v sále „Red Hat by Veracomp". Tá je ľahko dostupná z rozbaľovacej ponuky alebo jednoducho „pešo“ na miesto konania. 

Ako si stiahnuť aplikáciu Virbela?

Ako si stiahnuť aplikáciu Virbela?

Stiahnite si ju cez link: https://www.virbela.com/download 

Je kompatibilná s: 

 • Windows 7 alebo novší 
 • Mac OS X 10.6 alebo novší 
 • Mobilná aplikácia pre Apple a Android (smartfóny či tablety) 

Ďalšie požiadavky a odporúčania: 

Grafická karta

DX9 with shader model 2.0 capabilities;

Intel HD3000 or better (Dedicated video card highly recommended)

 

CPU

2.0Ghz Dual Core CPU or higher;

Intel Core 2 or AMD Phenom recommended

Úložisko

500MB Available Storage

 

RAM

2GB RAM (4GB recommended)

 

Ako si nainštalovať Virbelu na Windows?

Ako si nainštalovať Virbelu na Windows?

Kliknite na link nižšie a stiahnite si Virbelu: 

Link: https://www.virbela.com/download 

Po dokončení sťahovania dvojitým kliknutím otvorte súbor .exe. 

V závislosti od nastavení zabezpečenia môže váš počítač vygenerovať vyskakovacie okno, ktoré uvedie hlášku - "Otvorenie aplikácie bolo zablokované" 

Kliknite na tlačidlo „Spustiť aj tak“. 

Môže sa vám zobraziť ďalšie varovanie: „Chcete povoliť tejto aplikácii ... meniť váš počítač?“

Kliknite na „Áno“ .

Mal by sa zobraziť sprievodca nastavením.

Kliknite na Ďalej, Inštalovať a Dokončiť s predvolenými nastaveniami. 

Podľa potreby vytvorte odkaz na pracovnej ploche. Inštalácia je dokončená. Teraz môžete spustiť program Virbela - po kliknutí na tlačidlo „Dokončiť“ v procese inštalácie alebo z ponuky Štart systému Windows.

Ako si nainštalovať Virbelu na MAC?

Ako si nainštalovať Virbelu na MAC OSX?

Kliknite na link pre stiahnutie: https://www.virbela.com/download

Po dokončení sťahovania otvorte súbor dmg.

Presuňte ikonu Virbela do priečinka aplikácií.

Otvorte priečinok Aplikácie v aplikácii Finder.

Kliknite pravým tlačidlom myši na Virbelu a vyberte možnosť „Otvoriť“.

Poznámka: Musíte to urobiť iba raz, pri prvom otvorení Virbely.

Je možné, že sa vám zobrazí varovanie, kliknite na “Otvoriť”.

Inštalácia je dokončená. Virbelu teraz môžete spustiť z priečinka Aplikácie v aplikácii Finder alebo zo odkazu na doku alebo pracovnej ploche.

Ako si nakonfigurovať Virbelu?

Ako si nakonfigurovať Virbelu?

V oboch operačných systémoch sa pred prihlasovacou obrazovkou otvorí dialógové okno.

Tu môžete nakonfigurovať kvalitu, rozlíšenie a ovládacie prvky Virbely.

Poznámka: Pre optimálny výkon alebo použitie v starších počítačoch sa odporúča nižšia grafická kvalita.

Je Virbela v súlade s GDPR?

Je Virbela v súlade s GDPR?

 
Virbela je v súlade s obmedzeniami GDPR. Prečítajtesi, ako sa vašimi dátami bude zaobchádzať. 

Ako si vytvoriť účet?

Ako si vytvoriť účet?

Po otvorení aplikácie Virbela a nakonfigurovaní nastavení sa zobrazí prihlasovacia obrazovka.

Kliknite na “Register”

Dostanete sa do registračného okna, kde si môžete vytvoriť svoj účet.

Neexistuje žiadne potvrdenie e-mailom a budete automaticky presmerovaní na prihlasovaciu obrazovku, kde sa môžete prihlásiť pomocou svojho nového účtu.

Ako sa dostanete na našu konferenciu “Red Hat by Veracomp” ?

Ako sa dostanete na našu konferenciu Red Hat by Veracomp?

 

Keď už máte nainštalovanú Virbelu a vytvorili ste si účet, pred touto udalosťou sa musíte zaregistrovať na stránke veracomp.sk 

 

Dostanete heslo na prístup do Expo HALL, kde sa budú konať naše udalosti. 

 

Upozorňujeme, že účasť je obmedzená na 200 používateľov a je založená na princípe kto prv príde. Preto odporúčame, aby ste sa do EXPO HALL dostali včas. 

 

Na platforme budeme prítomní, prevedieme vás týmto podujatím a odpovieme na vaše otázky. Tešíme sa na vás! 

Spíkri

David Bečvařík

Country Manager, CZ&SK, Red Hat

Radek Langkramer

Solution Architect, Veracomp

Jakub Veverka

Solution Architect, Red Hat

Andrej Mišík

Presales Consultant Red Hat, Veracomp Slovakia

Patrik Plachý

Solution Architect, Red Hat

Vladimír Klepanec

Head of Application platforms, Slovenská sporiteľňa

Roman Body

Application Modernization Services, Atos

Stanislav Polášek

Managing Director, ELOS Technologies

Ivo Kovačič

Head of commercial industries, Atos

Lukáš Smiga

Cloud & Middleware Evangelist, Elos Technologies

Na koho sa ďalej možete tešiť?

Miloslav Hašek

Head of Red Hat Division, Veracomp

Hana Llanaj

Business Development Manager, Veracomp Slovakia

Zdeňka van der Zwan

Channel Sales Manager, CEE, Red Hat

Lukáš Adamovský

Red Hat Channel Manager, Veracomp

Štěpán Lohnickij

Sales Manager, Elos Technologies

Renata Balcerzak-Rawa

BDM, Red Hat Training, Red Hat

Ako naše eventy vyzerali?

Registrujte sa teraz

Tešíme sa na vás!

X