Média a my

Architektúra a zabezpečenie WiFi sietí

 Na podujatí TechDay´18, ktoré usporiadali spoločnosti Veracomp Slovakia a Fortinet pre svojich partnerov, nás najviac zaujal interaktívny workshop, na ktorom odborníci v skupinách riešili vybudovanie siete Wi-Fi a jej zabezpečenie pre rôzne objekty a scenáre (kancelárske priestory firmy, maloobchodnú prevádzku, konferenčné centrum, školu či nemocnicu) s využitím komponentov Fortinet. Každý z týchto objektov si vzhľadom na špecifiká vyžaduje iný typ, počet a rozmiestnenie prístupových bodov.

Máte prehľad čo sa deje vo vašej IT infraštruktúre? Dnes je to nevyhnutné! 

Viete kto narába s vašimi citlivými dátami? Ste si istí, že to máte pod kontrolou? Riskovať sa neoplatí. Pokuty za únik dát hrozia na každom rohu. A to nehovoriac o blížiacom sa nariadení Európskej únii GDPR alebo zákone o kybernetickej bezpečnosti. To pravidlá ešte viac sprísňuje. Vy sa však pokutám môžete vyhnúť. Ako mať prehľad vo svojej infraštruktúre vám priblížime v tomto článku. 

Veracomp Slovakia: Naším cieľom sú spokojní zákazníci

Spoločnosť Veracomp predstavuje VAD (Value Addded Distributor), ktorý pôsobí aj na slovenskom trhu. Oblasti distribúcie zahŕňajú bezpečnosť IT, siete a infraštruktúru, mobilitu a komunikácie, dátové centrá a po novom aj Open Source softvér. My sme sa o firme Veracomp rozprávali s CEO firmy Veracomp, Petrom Jandom (Petr) a Naďou Gubišovou, ktorá je z marketingového oddelenia (Naďa).

VeracompDay´17

Bezpečnosť IT, mobilita a komunikácia, dátové centrá, sieťové riešenia či open source softvér, to boli nosné témy podujatia VeracompDay 2017. Usporiadateľská spoločnosť Veracomp Slovakia je distribútorom IT produktov s prívlastkom VAD, teda distribútor s pridanou hodnotou. V dvoch sekciách konferencie vystúpilo 10 rečníkov z piatich partnerských firiem.

FortiSIEM® - Zlúčenie korelácie udalostí a manažmentu rizika pre moderné siete

Dnes už aj na Slovensku začínajú spoločnosti vnímať potrebu zvýšenia bezpečnosti v ich podnikovej IT infraštruktúre. Takisto aj výrobcovia sa prispôsobujú trendom ochrany naprieč celému ISO/OSI modelu. Okrem špecializovaných zariadení ako sú IPS/IDS vznikajú zariadenia, ktoré zahŕňajú v sebe celú škálu bezpečnostných funkcionalít ako aplikačný firewall, integrované IPS, antispam riešenie a mnoho ďalších funkcionalít.

Open source a cloudy

Cieľom ďalšej z radu spoločných akcií firiem Red Hat a Veracomp Slovakia v Bratislave bola prezentácia produktov, služieb a stratégií týkajúcich sa najhorúcejších tém IT podpory biznisu s využitím najnovších open source technológií, pomocou ktorých možno ľahko vytvoriť privátny alebo hybridný cloud. Veracomp Slovakia s.r.o. je Value Added distribútorom IT produktov v oblasti sieťovej bezpečnosti, komunikácie a mobility, infraštruktúry, dátových centier a open source softvéru. Spoločnosť má v Poľsku centrálu a pôsobí vo viac ako šestnástich krajinách v regióne strednej, východnej a južnej Európy, takže dobre pozná špecifiká tohto trhu. Okrem Red Hat má v portfóliu produkty a služby značiek Aver, Blue Coat, Fortinet, Trend Micro, LifeSize, MobileIron, Alcatel-Lucent, Huawei a mnohých ďalších. 

Otvorená digitálna transformácia

Podujatím v Prahe pre región CENE (stredná a severná Európa) rezonovala komunitná atmosféra a snaha o spoluprácu podľa pravidla „každý s každým“. IT musí priniesť do digitálneho biznisu novú kultúru a procesy, ktoré sú rovnako dôležité, ak nie dôležitejšie, ako technológie, ktoré sú v podstate len prostriedkom. Aby sa na pódiu vystriedali a v diskusii za stolom aj stretli zdanlivo a možno aj skutočne antagonistickí predstavitelia, napríklad zástupca Českej pirátskej strany Ondrej Profant a riaditeľ serverovej a cloudovej divízie Microsoftu Dalibor Kačmář, to sa môže podariť len na open source fóre.

Naši partneri o nás